wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » STATOIL

STATOIL

 STATOIL

Statoil gwarantuje świetne oleje w rozsądnych cenach

Olej to niezbędnym składnikiem, którego zadaniem jest zagwarantowanie odpowiedniej pracy silnika. Ma on nie tylko za zadanie utrzymywanie silnika w należytej czystości. Do jego pozostałych funkcji należą między innymi ochrona poszczególnych elementów przed korozją, która zakłóciłaby prawidłowe działanie układu i mogłaby nawet doprowadzić do trwałego uszkodzenia silnika. A to, jak wiadomo, pociągnęłoby za sobą dodatkowe koszty związane z jego naprawą, najczęściej bardzo wysokie.
Kolejnym zadaniem, którym muszą sprostać oleje, w tym marki Statoil, jest utrzymanie odpowiedniej czystości silnika oraz jego chłodzenie. Jest  to kolejna niezmiernie istotna funkcja, gdyż w czasie tarcia o siebie tłoków są bowiem wytwarzane wysokie temperatury. Zadaniem oleju jest utrzymywanie jej na stałym i odpowiednim poziomie.


Jakie są różnice między olejami silnikowymi i z czego się składają?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tych produktów. Statoil również posiada bogatą ofertę olejów, bowiem przystosowane są one do wielu różnych rodzajów silników. A z czego w ogóle one się składają? Otóż jego skład w osiemdziesięciu procentach to baza olejowa. O ile kiedyś głównie używano olejów mineralnych, których skład opierał się na odpowiednio uszlachetnionych destylatach ropy naftowej, o tyle później największą popularnością cieszyły się te półsyntetyczne. Ich skład to mieszanina destylatów ropy naftowej i produktów syntezy chemicznej. Natomiast obecnie najnowocześniejsze to te w całości syntetyczne – ich główny składnik powstał w całości w wyniku syntezy chemicznej.
Kolejny składnik oleju silnikowego to regulatory lepkości. Ich zawartość wynosi do sześciu procent całego składu oleju. Czym jest lepkość? Określa on zachowanie konkretnego oleju silnikowego w określonej temperaturze – parametr ten wskazuje czy olej jest tak samo stabilny zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze.
Ostatnie składowe oleju silnikowego stanowią różnego rodzaju uszlachetniające dodatki. Ich funkcją jest ochrona poszczególnych elementów silnika przed korozją, neutralizowanie produktów spalania oraz ograniczenie powstawania osadów na cylindrze, a konkretnie jego ścianach.
Ponadto w skład  olejów silnikowych wchodzą również środki, które mają zapobiegać ich pienieniu.
 

Dlaczego warto wybrać markę Statoil i jej oleje silnikowe?

Środki smarne Statoil to oferta skierowana zarówno do właścicieli samochodów ciężarowych oraz osobowych, jak i motocykli oraz innych urządzeń, takich jak kosiarki czy też piły mechaniczne. Oleje Statoil są również w pełni przyjazne dla środowiska, gdyż spełniają one wszelkie standardy obniżonej zawartości SAPS.
Smary Statoil zawierają również zestaw szlachetnych dodatków, które nie tylko obniżają zużycie silnika, ale również zapobiegają gromadzeniu osadu i działają antykorozyjnie. Doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach i wydłużają okres między przeglądami.


Gdzie kupić smary Statoil?

Bardzo wysokiej jakości oleje silnikowe Statoil znaleźć można w sklepie internetowym DANOIL.PL.
Oferujemy nie tylko bardzo szeroki asortyment olejów Statoil – nasze ceny są też nader także nader atrakcyjne.
Zapraszamy do zakupów !
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Kategoria
Tylko nowości
Tylko promocje
Statoil Maxway 10W40 E6 Ultra op.208L
Statoil Maxway 10W40 E6 Ultra op.208L
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu