wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » STATOIL

STATOIL

STATOIL

Statoil gwarantuje świetne oleje w rozsądnych cenach

Olej to niezbędnym składnikiem, którego zadaniem jest zagwarantowanie odpowiedniej pracy silnika. Ma on nie tylko za zadanie utrzymywanie silnika w należytej czystości. Do jego pozostałych funkcji należą między innymi ochrona poszczególnych elementów przed korozją, która zakłóciłaby prawidłowe działanie układu i mogłaby nawet doprowadzić do trwałego uszkodzenia silnika. A to, jak wiadomo, pociągnęłoby za sobą dodatkowe koszty związane z jego naprawą, najczęściej bardzo wysokie.
Kolejnym zadaniem, którym muszą sprostać oleje, w tym marki Statoil, jest utrzymanie odpowiedniej czystości silnika oraz jego chłodzenie. Jest  to kolejna niezmiernie istotna funkcja, gdyż w czasie tarcia o siebie tłoków są bowiem wytwarzane wysokie temperatury. Zadaniem oleju jest utrzymywanie jej na stałym i odpowiednim poziomie.


Jakie są różnice między olejami silnikowymi i z czego się składają?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tych produktów. Statoil również posiada bogatą ofertę olejów, bowiem przystosowane są one do wielu różnych rodzajów silników. A z czego w ogóle one się składają? Otóż jego skład w osiemdziesięciu procentach to baza olejowa. O ile kiedyś głównie używano olejów mineralnych, których skład opierał się na odpowiednio uszlachetnionych destylatach ropy naftowej, o tyle później największą popularnością cieszyły się te półsyntetyczne. Ich skład to mieszanina destylatów ropy naftowej i produktów syntezy chemicznej. Natomiast obecnie najnowocześniejsze to te w całości syntetyczne – ich główny składnik powstał w całości w wyniku syntezy chemicznej.
Kolejny składnik oleju silnikowego to regulatory lepkości. Ich zawartość wynosi do sześciu procent całego składu oleju. Czym jest lepkość? Określa on zachowanie konkretnego oleju silnikowego w określonej temperaturze – parametr ten wskazuje czy olej jest tak samo stabilny zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze.
Ostatnie składowe oleju silnikowego stanowią różnego rodzaju uszlachetniające dodatki. Ich funkcją jest ochrona poszczególnych elementów silnika przed korozją, neutralizowanie produktów spalania oraz ograniczenie powstawania osadów na cylindrze, a konkretnie jego ścianach.
Ponadto w skład  olejów silnikowych wchodzą również środki, które mają zapobiegać ich pienieniu.
 

Dlaczego warto wybrać markę Statoil i jej oleje silnikowe?

Środki smarne Statoil to oferta skierowana zarówno do właścicieli samochodów ciężarowych oraz osobowych, jak i motocykli oraz innych urządzeń, takich jak kosiarki czy też piły mechaniczne. Oleje Statoil są również w pełni przyjazne dla środowiska, gdyż spełniają one wszelkie standardy obniżonej zawartości SAPS.
Smary Statoil zawierają również zestaw szlachetnych dodatków, które nie tylko obniżają zużycie silnika, ale również zapobiegają gromadzeniu osadu i działają antykorozyjnie. Doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach i wydłużają okres między przeglądami.


Gdzie kupić smary Statoil?

Bardzo wysokiej jakości oleje silnikowe Statoil znaleźć można w sklepie internetowym DANOIL.PL.
Oferujemy nie tylko bardzo szeroki asortyment olejów Statoil – nasze ceny są też nader także nader atrakcyjne.
Zapraszamy do zakupów !

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Kategoria
Tylko nowości
Tylko promocje
Statoil Maxway 10W40 E6 Ultra op.208L
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu